Anoda magnezowa

Korzystając z wieloletniego doświadczenia przy produkcji odlewów ze stopów magnezu, w roku 2003 uruchomiliśmy produkcję anod magnezowych do ochrony katodowej przed korozją. Anody magnezowe produkowane są ze stopu MgAl6Zn3, zgodnie z normą PN-EN 12438:1998, określającą skład chemiczny dla stopów magnezu na anody odlewane. Anoda magnezowa ma postać metalowego walca wykonanego ze srebrzystobiałego metalu o matowej powierzchni.

Specjalizujemy się w produkcji anod magnezowych do ochrony katodowej przed korozją zasobników ciepłej wody użytkowej, ale nasza oferta obejmuje również anody do ochrony stalowych konstrukcji w wodach i gruntach.W zależności od przeznaczenia produkujemy anody o masie czynnej od 0,05 do 22,7 kg. Zapewnienie dobrej jakości produkowanych anod ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszystkie produkty poddawane są systematycznej kontroli jakości. Kontrola składu chemicznego wykonywanych odlewów, prowadzona jest regularnie za pomocą optycznego spektrometru emisyjnego.

Jak działa anoda magnezowa:

Ochrona katodowa przed korozją emaliowanych stalowych pojemników ma za zadanie powstrzymać korozję zachodzącą w miejscach ubytku emalii. Działanie anody polega na tym, że wszystkie powierzchnie zbiornika mające kontakt z wodą użytkową zostają odpowiednio katodowo spolaryzowane (potencjał elektrody UH ≤ - 530 mV). Zapewnia to kontakt wody użytkowej tylko z higienicznie czystą powierzchnią. Anoda magnezowa rozpuszcza się powoli w gorącej i w zimnej wodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl